Sport

10.4.2018

Domácí posilovna

Rádi byste posílili celé tělo, ale do posilovny mezi hekající a zpocené lidi se vám moc nechce. Nebo se stydíte za vaši aktuální postavu a netoužíte ji vystavovat v přiléhavém oblečení v posilovnách.
 
Nemusíte hned vzdávat naději na vytvarování těla, můžete pohodlně cvičit z domova, jako byste byli právě v posilovně. K posílení celého těla není zapotřebí řada podivných posilovacích strojů, vystačíte si převážně s váhou vlastního těla. Navíc limity vašeho těla vám spíš nedovolí jít přes bolest do pozic, kterými byste si mohli uškodit.
 sportování v přírodě
Výhod domácího cvičení je celá řada, ukažme si některé z nich:
•   cvičíte tehdy, kdy máte čas a nemusíte nikam dojíždět,
•   nikdo vás u toho nesleduje, tedy se necítíte trapně,
•   můžete si namixovat hudbu dle vašeho přání a nálady,
•   máte svoji koupelnu po skončení jenom pro sebe,
•   nenípotřeba nikomu platit vstupní poplatek, tedy ještě ušetříte.
 
Pojďme se společně podívat na některé cviky, které můžete z pohodlí domova provádět:
 
Sedy lehy
Standardní posilovací cvik na břišní svalstvo. Můžete si navíc upravovat tak, že procvičíte nejen přímé horní a spodní břišní svaly, ale i ty šikmé boční.
Dbejte na to, abyste nepřetěžovali zádové bederní svaly. Jakmile ucítíte, že vás začínají bolet, taháte trup jimi a ne břišními. Raději přestaňte.
 
Dřepy
Oblíbeným cvikem na posílení stehen jsou dřepy. Ale i zde hodně lidí z neznalosti chybujete. Při posedu dozadu si hlídejte, aby vaše kolena nepředcházela špičky vašich nohou. Mějte při dřepech pocit, že si sedáte někam dozadu na židli. Nohy jsou široce rozkročené.
 stroje v posilovně
Kliky
Někteří trenéři nedoporučují kliky příliš dělat, že se tím nepatřičně přetěžují a následně zkracují trapézové a šíjové svaly. Zkuste proto začít s dámskou verzí kliků, tj. máte kolena opřená o podlahu. Nezapomeňte se zpevnit, stáhnout břicho i zadek, narovnat se zejména v lopatkách.
 
Cviků je celá řada, můžete zapojit švihadlo, židle, schody v domě anebo naplněné PET lahve vodou jako činky. Inspirovat se můžete případně video kurzy na youtube. Hlavně vás to ale musí bavit.