Nákupy

26.12.2018

Hry na dětskou oslavu narozenin s klaunem nebo s Maxipsem Fíkem


Děti milují barevné variace. Málokdy se setkáte s tím, že by si předškolní děti libovaly v černé a dalších tmavých tónech. Barvy vyjadřují radost z pohybu, ze života a z kreativní tvorby a naše ratolesti nám mohou být v tomto směru dokonce příkladem.

narozeninová oslava

Co my, dospělí mnohdy považujeme za nevkusný kýč, je pro dětský svět častokrát inspirativní a stupňuje se to zejména ve skupině kamarádů, věkových vrstevníků. Nechme je tedy hrát si při hře na dětskou oslavu narozenin s barevnými konfetami, s balónky, umožněme jim posezení na zemi na dece nebo molitanových polštářcích. Hra na oslavu se dá prezentovat nejen v jejich pokoji, ale i na zahradě, na terase, a pod dohledem třeba i v kuchyni. Jsou-li vaše ratolesti šikovné a zvídavé, můžete spolu upéct slavnostní dort a přichystat občerstvení.

S programem zábavy to můžete nechat čistě v jejich režii anebo se také zúčastnit a nabídnout nějaké překvapení. Zdroje inspirace můžete hledat na Internetu, anebo se obrátit na odborníky – profesionály. Co třeba vyzkoušet nafukovací bazén s matracemi a plastovými kuličkami nebo míčky? Trampolínu, skákací hrad a velice oblíbené a propagované malování na obličej? Na tváři lze vykouzlit masky zvířátek, strašidel, pohádkových postaviček, anebo podle hlediště hokejových stadionů při mezinárodních zápasech vlajky států jednotlivých týmů.

dortíčky

Neměl by chybět klaun

Možná si vybavíte, že za socialismu oblíbený pořad s J. Lábusem, J. Kornem a O. Kaiserem nás stále připravoval na to, že pravděpodobně dorazí i kouzelník, a tak to dětem můžete vyplnit. Kouzelnická představení lze objednat na zakázku, nebo namísto kouzelníka se o zábavu může postarat klaun, či jiný kostým pohádkových postav z půjčoven, kterých je v každém velkém městě několik.

Občerstvení

Je součástí každé oslavy a může být i cílem pouhé hry na oslavu. Umožněte dětem, aby si je připravily samy, půjde samozřejmě o lehčí pokrmy a nápoje ve stylu chlebíčků z veky nebo jednohubek – ty jsou zvláště vhodné, jejich jednoduchá konzumace bez krájení na talíři nepřekáží ani při hře. Pro doplnění pitného režimu zvolte minerálku, dětský sekt a ideální jsou ovocné šťávy lisované v odšťavňovači a podávané jako čerstvé. Dodají energii a zároveň cenné výživové látky.

Hry na dětskou oslavu narozenin s klaunem nebo s Maxipsem Fíkem
5 (100%)1