Nákupy

16.11.2018

Převlékněte svůj starý nábytek do nového kabátu

Uvažujete, jak byste mohli po letech oživit interiér svého bytu, obývacího pokoje, kuchyně? Zdaleka není potřeba, abyste kupovali nový drahý nábytek. Bohatě postačí, pokud oživíte ten stávající. Třeba tím, že ho oblečete do nového kabátu. K tomu vám postačí kvalitní látky na čalounění, které seženete v dobrém obchodě s čalounickými potřebami.

látka

Jisté je, že ne každý si na podobnou práci troufne. Obnovit potah na staré židli, opěrku anebo polštář jednoduchého křesla nemusí být složité. Ale pustit se do nového čalounění propracované pohovky, to už je úkol pro profesionála. Neváhejte proto oslovit zručné řemeslníky ve svém okolí, jistě najdete ty pravé. Nicméně zatímco práci na novém čalounění svěříte zručným řemeslníkům, výběr té pravé potahové látky byste si rozhodně neměli nechat ujít. Ba naopak, je nanejvýš vhodné, abyste si tu pravou potahovou látku vybrali vy sami, protože jen vy sami nejlépe znáte svůj interiér a víte, jakého efektu chcete dosáhnout.

Na tom, jakou zvolíte barvu, strukturu či vzor velmi záleží to, jak bude nově potažený nábytek u vás doma vypadat. Chcete, aby dokonale ladil s ostatním vybavením bytu? Anebo máte zájem vytvořit dominantu konkrétního pokoje? Mimo to byste měli mít jasno také v tom, jak moc bude daný kus nábytku zatěžován, abyste podle toho zvolili takovou potahovou látku, která případné intenzivní používání unese. V tomto případě se neváhejte poradit s prodejcem potahových látek, který vám doporučí ty pravé materiály, které budou nejen příjemné na dotek, ale také dostatečně odolné. Jistě nebudete zklamáni ani v případě, kdy se rozhodnete udržet stávající vzhled nábytku a najít takový potah, který bude tomu původnímu co nejvíce podobný.

látky na čalounění

Brzy uvidíte, že dodat nový lesk vašemu interiéru je snazší, než se zdá, a že nově potažený nábytek vás vyjde nejen levně, ale bude vám také dlouho sloužit k vaší spokojenosti.